“НAТО не мoже дозвoлити Рocії пeремогти в Укpаїні, інакше нeстабільність лишe поcилитьcя”, – aдмірал Рoб Бaуеp

Союзники по НАТО беруть на себе певні ризики, постачаючи в Україну зброю й боєприпаси, але ця допомога є важливою, щоб не дозволити Росії перемогти у її агресивній війні проти України та не допустити поширення війни на інші європейські країни.

Про це на зустрічі з журналістами в брюссельській штаб-квартирі НАТО заявив голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Як говорив генеральний секретар НАТО, ми маємо брати на себе ризик, особливо у сухопутному просторі. Якщо Україна програє цю війну, це буде лише початком ще більшої нестабільності. Росіяни хочуть повернути (свій вплив – ред.) назад, до кордонів 1997 року, що включає три країни Балтії, Польщу, Словаччину, Угорщину, Румунію, Болгарію. Це для нас є неприйнятним. Ми маємо усвідомити: ця війна не лише про Україну. Йдеться про набагато більше. Тож ми маємо продовжувати підтримувати Україну так довго, як це буде необхідно, оскільки ми не можемо дозволити Росії виграти», – сказав Бауер.

Він утримався від коментарів про те, наскільки «спустошені» наразі арсенали НАТО, але визнав, що після надання допомоги для України союзники дійсно мають дещо нижчий рівень запасів у деяких видах боєприпасів. Їх поповнення є відповідальністю, перш за все, країн-членів НАТО, які мають оцінювати власні запаси та враховувати обсяги замовлення у промисловості.

При цьому, за словами голови Військового комітету НАТО, не варто недооцінювати військовий потенціал Росії, який вона здатна відновити та завдати нової атаки.

«Російська армія, особливо її сухопутні війська, зараз на 90% задіяні у війні в Україні. Не думаю, що вони мають достатньо сил для чогось ще. Але ми переконані, що росіяни зможуть відновитися, тож всі наші плани будуються на основі стану російської армії, яким він був до атаки Росії проти України. До того ж, вони (росіяни) винесуть уроки з цієї війни також. Тож ми продовжуємо розглядати Росію як серйозну загрозу у морському й, особливо, у військово-повітряному компонентах. Вони також мають великі спроможності у космосі та на рівні ядерних сил», – зауважив адмірал.

Він додав, що наразі Росія є доволі обережною у ставленні до НАТО, оскільки й без того є «дуже-дуже зайнятою» в Україні. Тож російській армії знадобиться певний час, імовірно кілька років, щоб відновити свій наступальний потенціал. Цим часом мають скористатися Альянс та країни-союзниці, щоб визначити подальший розвиток оборонних спроможностей та позиціонування сил.

Як повідомлялося, 11-12 липня у Вільнюсі відбудеться саміт НАТО, під час якого одним з головних питань для обговорення на рівні глав держав та урядів країн-союзниць буде продовження військової допомоги для України у реалізації її права на самооборону проти російської агресії, а також заходи із зміцнення системи стримування й оборони Альянсу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *